PACZŁORKOWO

2017-10-09 04:46

PACZŁORKOWO to projekt w którym biorą udział uczniowie z naszej szkoły, młodzież gimnazjalna z SP 2 (dawna Jedynka) i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Kruszwickiej.

W ostatni weekend września pojechaliśmy do Pałacu we Wleniu, tam też powstawał spektakl pt. "Życie to nie bajka...", który już niebawem będziecie mieli okazję zobaczyć. Praca była intensywna
i niełatwa, ale radości było co niemiara. Młodzi ludzie, niezależnie od stopnia sprawności, ramię w ramię tworzyli wspólne dzieła plastyczne i pracowali nad spektaklem, którego premiera przewidziana jest na najbliższy wtorek.

Idea, która przyświecała naszym działaniom, zarówno tym plastycznym jak i teatralnym, to nie tworzenie wielkiej sztuki, ale właśnie bycie RAZEM!!!
Młodzież działała pod okiem pani Katarzyny Klafty - nauczycielki plastyki.

Paczłorkowo to projekt, który powstał w ramach programu Bardzo Młoda Kultura finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury, jest to cykl warsztatów i spotkań, których celem jest integracja, dobra zabawa i nazwanie po swojemu tego, co wszyscy widzieli już milion razy. W dużej mierze cel został osiągnięty a efekty zobaczymy już wkrótce...

Premiera spektaklu i wystawa prac już 10.10.2017 o godz.10.00 na Sali widowiskowej w JCK, kolejny spektakl odbędzie się 13.10.2017 o godz. 10.00 w Teatrze Zdrojowym.

Trzymajcie za nas kciuki!!!