SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

2017-09-29 05:36

W piątek, 22 września 2017r. w ramach Finału Akcji nasza szkoła przeprowadziła Sprzątanie Świata pod hasłem: "Nie ma śmieci są surowce!". W tej akcji wzięło udział około 300 uczniów z klas 3b, 3d,4b, 4e, 5a, 5b, 5c, 6a, 6b, 6d wraz z wychowawcami.

Celem tej akcji było zwrócenie uwagi, na to że przedmioty, które potocznie wszyscy nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako "śmieci" - na składowisku, w lesie czy w stawie, poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafić do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym lub jako rzeczy "drugiej ręki" służyć innym.

Galeria zdjęć, kliknij: TUTAJ

Wspólnym działaniem pokazaliśmy, że troska o czystość terenu wokół szkoły gdzie mieszkamy i uczymy się leży na sercu wszystkich mieszkańców nie tylko uczniów.

Opiekunami akcji były:
Aleksandra Architekt