Wycieczka klasy 4b i 6d do Gniezna i Biskupina.

2019-05-24 14:00

W dniach 13 i 14 maja 2019 r. uczniowie i wychowawcy oddziałów sportowych wzięli udział w wycieczce do Gniezna i Biskupina.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Skansen Archeologiczny w Biskupinie, jechaliśmy kolejką wąskotorową, zwiedzaliśmy Muzeum Kolejki Wąskotorowej i ruiny Zamku Diabła Weneckiego. Następnego dnia zwiedzaliśmy Wzgórze Lecha ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi i Katedrą Gnieźnieńską, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Ostrów Lednicki - jedno z najważniejszych miejsc historii Polski, prawdopodobne miejsc chrztu Mieszka, a na koniec Wielkopolski Park Etnograficzny. Wycieczka do miejsc związanych z początkami Państwa Polskiego była bardzo ciekawa i pouczająca, uczniowie zadawali wiele pytań, a i sami mieli okazję pochwalić się wiedzą.