icon

KOMUNIKAT

2019-04-05 20:23

Na dni 8 i 9 kwietnia br. działalność wszystkich jeleniogórskich szkół, dla których organem założycielskim jest samorząd została zawieszona, co w praktyce oznacza, że szkoły będą zamknięte. Zdecydowana większość nauczycieli opowiedziała się za strajkiem (od ok. 80 % do kompletu kadry).
Miasto Jelenia Góra w trybie specjalnym uruchomiło dla młodzieży w wieku szkolnym rozmaite placówki, nawet takie (jak muzea), które w poniedziałki tradycyjnie są nieczynne.
Termy Cieplickie - dzieci (uczniowie) płacą za wejście 1 zł, niezależnie od wieku, przy czym dzieci do lat 14 muszą przebywać na Termach pod opieką osoby dorosłej, która za swoje wejście ponosi odpłatność wg cennika, młodzież powyżej 14 roku życia - może przyjść bez opiekuna. Otwarte w godz. 8 - 15.
"Wrota Czasu", ul. Chełmońskiego - możliwość zwiedzenia przez młodzież podziemi pod Wzgórzem Kościuszki i zwiedzenie trasy podziemnej, przy okazaniu legitymacji szkolnej cena biletu - 1 zł. W przypadku osoby małoletniej konieczna obecność opiekuna (płaci za swój wstęp wg cennika). Otwarte w godz. 8 - 15.
- Muzeum Przyrodnicze - będzie możliwość nieodpłatnego zwiedzenia tej placówki w poniedziałek, 8.04 (poza gościnnie przyjętą do Muzeum wystawą żywych pająków i skorpionów - wstęp 5 zł), otwarte w godz. 8 - 15
- Biuro Wystaw Artystycznych - przyjmuje dzieci i młodzież, organizuje proste warsztaty twórcze, prezentacje filmów o sztuce i inne oferty edukacyjne w tym zakresie, otwarte w godz. 8.30 - 15
ODK Zabobrze - organizuje bezpłatne formy zajęć, zgodnie ze swoim profilem działania, w godz. 8 - 15
Jeleniogórskie Centrum Kultury - organizuje bezpłatne formy zajęć, zgodnie z profilem swego działania, od godz. 8 do 15
MDK Muflon (Sobieszów) - pokazy bajek i zajęcia zgodne z profilem działania w godz. 8 - 15
Przystań Twórcza - Cieplickie Centrum Kultury - może przyjąć dzieci w grupie do 30 osób na bezpłatne zajęcia w godz. 8 - 15
Zdrojowy Teatr Animacji (Cieplice) - od wtorku -będzie zaprezentował spektakle dla dzieci "Kot w butach", "Królewna z drewna" - pojemność widowni - do 190 osób, godziny spektakli - na stronie www Teatru.
Muzeum Miejskie - Dom Gerharta Hauptmanna - lekcje muzealne, w tym dwa filmy dokumentalne, m.in. o Marii Konopnickiej, o G. Hauptmannie - nobliście, konkursy wiedzy na ten temat. Otwarte dla młodzieży w godz. 8.30 - 15.
Książnica Karkonoska (Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa) - zajęcia edukacyjno-literackie dla dzieci w godz. 9 - 10, 11 - 12, 13 - 14, w grupie, która może liczyć max 60 osób.
Świetlica Środowiskowa MOPS ul. Kilińskiego 16- może przyjąć grupę do 20, max 30 osób, otwarta w godz. 8. - 15