Zakończyliśmy cykl działań dot. Dnia Bezpiecznego Internetu w SP 10

2019-03-28 18:23

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r., SP 10 jest na liście państw i instytucji biorących udział w DBI na stronie www.saferinternetday.org.
Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. DBI 2019 odbyło się 5 lutego 2019 r. pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!", ale w naszej szkoły był to miesięczny cykl 1-3 zajęć we wszystkich klasach 1-3 oraz 4-8 na lekcjach zaj. komputerowych, informatyki wychowawczych: omawianie zachowań i zagrożeń dla Internauty w oparciu o filmu i i portale edukacyjne, np. https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne.html, www.dyzurnet.pl,spotkanie z Policją. Szkoła otrzyma certyfikat "szkoły cyfrowobezpiecznej".