DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE "MALI ODKRYWCY SP 10".

2019-03-11 20:06

Dnia 27 lutego 2019 r. pracownicy i uczniowie naszej szkoły zaprosili na Dzień Otwarty rodziców z dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym zostaną pierwszoklasistami.
Wydarzenie rozpoczął dyrektor szkoły Paweł Domagała, który podczas przemówienia opowiedział o funkcjonowaniu szkoły i zachęcił do oglądnięcia występów artystycznych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli. Następnie zaprosił wszystkich przybyłych do zwiedzania szkoły.

Początek spotkania upłynął pod znakiem artystycznym. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne. Następnie przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzicami zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły w niespotykany sposób. Dzieci miały za zadanie przechodzenie od klasy do klasy, za co otrzymywały punkty i na koniec wręczano im odznaki "Zdobywców Szkoły Podstawowej Nr 10".

Szkoła mogła poszczycić się bogatą ofertą zajęć przygotowanych przez nauczycieli i uczniów:
● Zajęcia taneczne,
● Zajęcia wokalne,
● Zajęcia sportowe - "Sportowy strzał w 10",
● Warsztaty teatralne - "Przyjaciele, czyli trudno samemu na świecie",
● Zabawy z chustą animacyjną - " Kto dzisiaj...",
● Koło fortuny,
● Warsztaty:
- matematyczny "Pobawmy się matematyką",
- językowy Treetops "Małe kroczki" język angielski,
- przyrodniczy "Eksperymenty dla małych i dużych",
- polonistyczny "Bajkowe zagadki",
- plastyczny "Mandala",
● Zajęcia terapeutyczne pt. "Bawimy, uczymy, pomagamy",
● Szachy,
● Zajęcia komputerowe - "Budowanie i czarowanie z Baltiem".

Dzieci mogły udać się w "Wielką Podróż Małych Odkrywców" zwiedzając zakamarki i ciekawe miejsca w szkole: klasy lekcyjne, pracownie informatyczne, bibliotekę szkolną, salę przyrodniczą i językową, świetlicę szkolną, salę terapeutyczną, halę sportową. Mogli również zapoznać się z bogatą bazą dydaktyczną. Przyszli uczniowie mieli także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i odkrycia talentów. Każdy miał do wykonania określone zadania za, które otrzymał punkty.
Wiele radości sprawiły przedszkolakom, przygotowane na zakończenie odznaki Zdobywców Szkoły Podstawowej Nr 10.