Pogadanka z przedstawicielem GOPR-u nt.,,Bezpieczne ferie''.

2019-01-25 15:03

W dniu 24 stycznia 2019r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panem Tomaszem Trusewiczem, ratownikiem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1a, 1b, 1d, 2a, 2b, 2c, 3a i 3b. Dzieci zostały zapoznane z pracą ratownika górskiego oraz z zasadami bezpieczeństwa w górach podczas ferii zimowych. Uczniowie nie tylko mieli możliwość wysłuchania ciekawych historii Pana Tomasza Trusewicza, jego przestróg i rad, ale mogli również zobaczyć psa - Grota, który także pomagał ratownikom w ich pracy przez wiele lat, ale obecnie jest na zasłużonej,,emeryturze''. Pan Tomasz zaprezentował uczniom także podstawowy sprzęt wykorzystywany w pracy przez każdego ratownika górskiego.
Dziękujemy Panu Tomaszowi za poświęcony nam czas!
~ Joanna Kaflowska i Patrycja Turczyńska