Wycieczka klasy 1d do Złotoryi.

2018-12-03 08:49

W dniu 4 grudnia 2018r. klasa 1d wyjechała na swoją pierwszą szkolną wycieczkę do fabryki ozdób choinkowych w Złotoryi. Na początek uczniowie wzięli udział w warsztatach malowania bombek, gdzie mieli możliwość ozdobienia własnoręcznie kilku z nich oraz zabrania ich do domu dla swoich bliskich. Następnie dzieci miały możliwość zwiedzenia zakładu, podczas którego mogły zobaczyć między innymi na czym polega praca w takiej fabryce oraz poznały wszystkie etapy wytwarzania bombek. Odwiedziły takie hale, jak: dmuchalnia, srebrzalnia, maczalnia, dekoratornia oraz wzorcownia. Na koniec wizyty w fabryce odwiedziliśmy sklepik i kupiliśmy piękne bombki na święta. Drugim etapem naszej wycieczki był Zamek Grodziec, gdzie zwiedziliśmy wszystkie jego komnaty i tajemnicze zakątki oraz piekliśmy kiełbaski w sali kominkowej. Podczas wycieczki towarzyszyła nam wspaniała atmosfera i każdy mógł poczuć magię nadchodzących świąt. Ten mile spędzony dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!
~wychowawca 1d